Olay, 24 Aralık akşam saatlerinde ilçeye bağlı Postkabasakal Mahallesinde meydana geldi. Tarladan evine giden bir çiftçi, yol kenarındaki dere yatağında erkek cesedi gördü. İhbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından cesedin, 13 Aralıktan bu yana kayıp olarak aranan Mustafa Hakkuluna ait olduğu tespit edildi. Başından tabancayla vurulduğu belirlenen Hakkulunun cansız bedeni otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna götürüldü. 

EŞİYLE İLGİLİ SÖZLERİ NEDENİYLE VURMUŞ

Öte yandan bir televizyon kanalında Mustafa Hakkulu ile ilgili yapılan programa katılan arkadaşı İsa D., canlı yayında cinayeti itiraf etti. Mustafa ile birlikte alkol alırken eşine ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini, bu nedenle de dayanamayıp, Hakkulu'nu vurduğunu ileri süren İsa D., canlı yayında gözaltına alındı. Kozan'a getirilen İsa D.'nin sorgusu ise sürüyor.

Hakkulu'nun cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Cinayete kurban giden Hakkulu'nun cenazesi götürüldüğü Kozan'ın Yüksekören Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

(DHA)