Galatasaray, Bayern Münih öncesi son resmi sınavını Kasımpaşa karşısında verdi. Zaha’nın resitali diyebileceğimiz bir gece yaşadık. Yıldız oyuncu geldiği günden bu yana beklediğimiz her detayı sergilemeyi başardı. Attığı 2 gol tam olarak hazır olduğunda İcardi etkisi yaratabileceğini gösterdi.

Maçın aslında beklenen ama yine de sürpriz diyeceğimiz hamlesi Abdülkerim’in sol bekte şans bulmasıydı. Okan Buruk’un bu tercihi sonrası Angelino’nun işinin artık kolay olmadığını söyleyebiliriz. Sahadan gelen bir başka mesaj; durmadan oynayan ve bundan mutlu olan Kerem ve İcardi’nin biraz olsun dinlemeyi tercih etme gerekliliğiydi. Kaleci Muslera’nın yaşadığı yürekleri ağıza getiren sakatlığı görünce lig maçlarında Günay’a şans tanınması gerçeği ile de yüzleştik.

Kasımpaşa maçın son düdüğü çalana kadar oyun disiplininden kopmadan mücadele etti. Disiplinli oyuna karşı kalite kazandı desek abartmış olmayız. Nelsson ve Sanchez ikilisinin uyumu Okan Buruk’un defans tercihinde Abdülkerim’i sol bekte kullanmaya devam edeceğini de gösterdi.

Galatasaray kadro itibariyle ligin çok üzerinde ancak Şampiyonlar Ligi haftalarında maçı kazanacak kadar oynamayı ve mücadele etmeyi tercih ediyorlar. Sonunda da hedeflerine ulaşıp kazanıyorlar. Okan Buruk artık sistemini oturttu. Sıra form tutmasını beklediğimiz oyuncuların Zaha gibi sahneye çıkmasına geldi. Tete, Ziyech gibi oyunculara bu takımın ihtiyacı var