Mustafa Kanarya
13 Mayıs 2021

Kale içten yıkıldı


Fenerbahçe, bir kez daha şampiyonluk hedefine ulaşamadı. Matematiksel olarak şansı sürse de mental anlamda yarış dışında kaldı. Önceki gün sahasında Sivasspor’a yenilerek eline kadar gelen şampiyonluk şansının avuçlarının içinden kayıp gitmesini hüzünlü gözlerle izledi sarı-lacivertliler. Yönetim yanlış tercihler yaptı, Erol Bulut hataydı, Emre Belözoğlu geç geldi, takımı yönetemedi, transferler fiyaskoydu, takımın iyi bir golcüsü yoktu, final maçına böyle mi motive olunur gibi onlarca eleştiri getirilebilir kaçan şampiyonluğa. Suçlu aramaya, idam sehpası kurmaya gerek yok, çünkü kale içten yıkıldı.

Konyaspor, Beşiktaş, Malatyaspor, Galatasaray, Göztepe, Gençlerbirliği ve Sivasspor… Bu takımların ortak özelliği Kadıköy’de Fenerbahçe’yi mağlup etmesi.

Haydi iki basit hesap yapalım… O 7 maçtan birini kazansa Fenerbahçe 82 puanla liderdi. Ezeli rakipleriyle berabere kalsa, son haftaya Fenerbahçe 81, Beşiktaş ve Galatasaray 78’er puanla girecekti. Net bir şekilde Fenerbahçe şampiyonluğu Kadıköy’de kaybetti. Taraftar olsaydı durum farklı olur muydu, kesinlikle olurdu. Yönetimin yeni sezon öncesi en büyük transferi Kadıköy ruhunu yeniden canlandırmak olmalı. Evinde güçlü değilsen şampiyon da olamazsın.

Yazarlar

Kale içten yıkıldı
Mustafa Kanarya