İngilizler tatil tercihini Türkiye’den yana kullandı

İngilizler tatil tercihini Türkiye’den yana kullandı

İngiltere’de yayınlanan Telegraph gazetesi, İngiliz turistler için düzenlediği ve yaklaşık bin kişinin katıldığı ankette “Koronavirüs kontrolleri olmadan yine de seyahat konusunda rahat eder miydiniz?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 70i, koronavirüs kontrolleri olmasa da Türkiye’ye gideriz” cevabını verdi.

İngiltere’de binlerce kişi yaklaşan yaz sezonu öncesi erken tatil rezervasyonularına başladı.İngiliz medyasından Telegraph gazetesi sosyal medya üzerinden düzenlediği ankette, Türkiyenin koronavirüs kontrolleri olmadan İngiliz tatilcileri kabul etme planları konusunda yayımladığı haberin devamında okurlarına tatil için Türkiye tercihi soruldu.

YÜZDE 70’İ EVET DEDİ

Ankette sorulan Türkiye, bir aşı sertifikası veya negatif kovid testi gerekmeksizin İngilizlerin yaz tatili için ülkeye girmesine izin veren ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Hiç kovid kontrolü yoksa yine de seyahat etme konusunda kendinizi rahat hisseder miydiniz? sorusuna katılımcıların yüzde 70i evet yanıtını verdi. Öte yandan, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, vatandaşlarının tatil için Türkiye’de en çok tercih ettikleri Muğla’yı gezdiği sırada, 1 milyon İngiliz’in tatil için kente geleceğini belirtmişti. (DHA)

Gündem

İngilizler tatil tercihini Türkiye’den yana kullandı
Gündem