Argun Darıcı
5 Mayıs 2021

İkbal uğruna atama yapılıyor


MHK tarafından bir ikbal uğruna yapılan atamaları izliyoruz. Kurul üyeleri, kimin cesur kimin sert, kimin korkak, kimin eyyama yatkın olduğunu bildiği için ona göre atamaları yapıyor.

Geçen haftalarda MHK’nın istenmeyen hakemleri o takımların maçlarına vermesi bir şovdu aslında. Bazılarının sağda solda konuşmasını engellemek içindi.

MHK’nın yaptığı basit aslında: Kendisini kurtaracak hakemleri ismi büyük olan takımların maçlarına atıyor tereyağından kıl çeksinler diye ama bazıları da insanın gözüne sokuyor Halis Özkahya gibi. Geçmişte yüzüne futbolcu tarafından tükürülen sonra ‘Bana değil yere tükürdü’ diyen hakem kardeşimiz bu hafta Galatasaraylı oyuncunun sert faulünü sarı kartla geçiştirerek kimleri kurtardığını düşündü acaba? Kendince Galatasaray’ı mı susturdu, MHK’yı mı kurtardı?

MHK’ya tavsiyem; hesaplı maç yöneten, cesareti olmayan, kendini bazı takımlara yarandırma gafleti içinde olan hakemlerin hakemliklerini bitirin. Bitirin ki, düzgün hakemlere kalsın meydan. Siz de MHK olarak doğru dürüst iş yaptığınızı gösterin cümle aleme. Tabi ki bunca hakem yönetimi sıkıntısına rağmen sezon sonunda yerinizde kalabilirseniz…

Yazarlar

İkbal uğruna atama yapılıyor
Argun Darıcı