Adnan Aybaba
8 Nisan 2021

Hoş geldin Cenk Tosun


Cenk Tosun benim çok önem verdiğim bir isim. Premier Lig yerine başka bir lige gitseydi çok daha farklı bir Cenk izlerdik. Ancak Beşiktaş’ta ve Milli Takım’da yaptıklarını unutamayız. Çok da hazır olmamasına rağmen bir gol attı, bir şutu da direkten döndü.

Sergen Yalçın bu kez işine baktı, sadece sahaya odaklandı, doğru seçimler yaptı. Ghezzal’ın takıma dönmesi, Oğuzhan’ın oynaması, Rosier’in de gerçek yerinde olmasıyla Beşiktaş rakibine üstünlük kurdu. Beşiktaş polemiklere girmeden sadece sahaya konsantre olduğunda bu ligde her takımı yener. Atiba ve Josef ikilisi iyi olunca gerek hücumda gerekse defansta çok daha iyi bir takım izliyoruz. İki isimden biri gününde olmayınca sıkıntılar yaşanıyor. Bu galibiyet Beşiktaş için çok önemliydi. Bu zaferle Kartal rakiplerine ‘ben buradayım, şampiyonluk yarışının en büyük favorisiyim’ dedi.

Öte yandan Alanyaspor gibi top oynamak isteyen bir takımın olması da Beşiktaş için avantajdı. Böyle oynayan takımlara karşı daha rahat kazanıyor Beşiktaş. Çağdaş Hoca da Babacar’ı daha önce oyundan almalıydı. Babacar’ın boş kaleye kaçırdığı gol maçın kaderini belirledi, o golü atsaydı farklı şeyler konuşabilirdik.

Yazarlar

Hoş geldin Cenk Tosun
Adnan Aybaba