Gökmen Özdenak
12 Temmuz 2021

Hocaların düellosu!


İngiltere sahaya, maç öncesi satışı yüzde 75 oranında artan klasik formasıyla çıksa da Teknik Direktör Gareth Southgate’in taktiği ise tam tersine moderndi. Southgate rakibini iyi okumuş ve ne Kane ne de Sterling ile savunmayı açamayacağını görmüştü. Tek şansı vardı, rakibini rakibinin taktiğiyle vurmak. Roberto Mancini uzun yenilmezlik serisinde beklerini çok iyi kullanmış, bizim milli maçta da görüldüğü gibi rakiplerini bu yolla iyi bunaltmıştı. Southgate de bunu görerek iki bekiyle skoru yakaladı. Trippier’in asistinde Shaw turnuva tarihinin en erken golüne imzasını attı.

Ancak ikinci yarıda roller değişti. Bu kez Roberto Mancini sahnedeydi. Cristante ve Berardi’nin sahaya sürülmesiyle, İnsigne’nin de orta sahaya geçmesiyle İtalyanlar iyice rakip kaleye çöktü. Pickford’ın hediyesini Bonucci affetmedi.

Uzatma da ne oyuncuları ne de teknik ekibi yordu. İki ekip de finali sonuna kadar hak ettiğini gösterdi. Darısı bu turnuvada harika bir kadroyla sıfır çekip ardından basın toplantılarında bahanelerin arkasına sığınanlara.

Yazarlar

Hocaların düellosu!
Gökmen Özdenak