Mustafa Kanarya
1 Ocak 2021

Her şeyin başı sağlık


Hatırlamak istemeyeceğimiz ancak asla unutulmayacak bir yılı geride bıraktık. 2020’yi hiç ama hiç sevmedik. Koronavirüs hayatımızı altüst etti. Maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde hayatımızı yeniden dizayn etmek zorunda kaldık. Düğünlerimizin, bayramlarımızın hakkını veremedik, cenazelere gidemedik. Birçok şeyden fedakârlık yaptık. Psikolojik olarak fazlasıyla yıprandık. Ve öğrendik ki; her şeyin başı sağlık…

Sportif anlamda baktığımızda da kötü bir sene geçirdik. Uluslararası arenada aldığımız başarısız sonuçların dışında boş tribünler önünde top oynamak, televizyondan bu karşılaşmaları takip etmek oynayana da izleyene de tat vermedi. Taraftar baskısı olmadığı dönemde birçok defo da ortaya çıktı. Teknik adamların maharetini ve oyuncuların motivasyonunu görme fırsatı bulduk.

Ekonomik olarak batık olan kulüplerin sırtındaki kambur pandemiyle birlikte daha da arttı. Tribün ve maç günü hasılatları olmadan kulüplerin ne kadar daha ayakta kalabileceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz.

2021’den ne mi bekliyoruz, her şeyden önce sağlık…

Yazarlar

Her şeyin başı sağlık
Mustafa Kanarya