Melih Sadıkoğlu
13 Ocak 2022

Hep birlikte BATIYORUZ


Bir acayip başlayan 2021-22 sezonu flaş gelişmelerle çok acayip bir hal aldı. Çifte kupalı şampiyon Sergen Yalçın, çok erken nakavt oldu. Yarım kalan hikâyesini tamamlamaya gelen Vitor Pereira, yarıda kalıp bavulunu toplayıp gitti. Ve son olarak Galatasaray’ın efsanesi Fatih Terim ile yollar ayrıldı… Türk futbolunda 3 büyüklerin bu kadar çaresiz, bu kadar aciz bir duruma düştüğü bir sezon görmesek de teknik adamlarının gönderilmesi 1975-76 sezonunda yaşanmış. Ve ne tesadüftür ki o sezon Trabzonspor şampiyon olmuş…

Sayın Ali Koç, başkanlık döneminde hoca değiştirme konusunda istikrarlı. Bu nedenle Pereira’nın ayrılığı pek şaşırılacak durum değildi. Fatih Terim ve Sergen Yalçın, figürlerinin taraftar nezdinde gücü var ve kalıcı olacaktır. Terim gibi bir ismi görevinden alabilirsiniz ama Galatasaray taraftarlarının gönlünden silemezsiniz. Keza Yalçın da kısıtlı imkânlarda kazandırdığı kupalarla Beşiktaş tarihine teknik adam olarak geçmiştir.

Peki, 3 büyüklerin yaşadığı hezimette suçlu kim? Tek suçlu olarak teknik adamları göstermek haksızlık değil mi? Şöyle son 15 yıldaki ‘Büyük’ başkanlar ve yöneticilere baktığınızda görevdeki mevcut isimlerden daha başarılı olduğunu görürsünüz. Bu nedenle tek suçlu hocalar değil. İstanbul’un devleri batıyor, kulüpler kötü yönetiliyor… Umarım daha da kötüye gitmez!

Yazarlar

Hep birlikte BATIYORUZ
Melih Sadıkoğlu