Bu kez oldu, milliler Avrupa Şampiyonası vizesi aldı. Zor oldu, çok ter döktük, stres yaptık ama artık Almanya 2024’ün vizesi cebimizde duruyor. Tarih boyunca bize ters gelen Letonya millilerimize yine zorluk çıkardı. Montella, maç öncesinde sabırlı ve hızlı oynamamız gerektiğini söylemişti. Sabırlı oynadık ama hız konusunda bu kez sıkıntı yaşadık. Kendi ceza sahası etrafında iyi kapanan Letonya karşısında boşluk bulmakta zorlandık. sağa sola top çevirdik durduk. Tek ihtiyacımız olan goldü, onun için de 58 dakika bekledik.

Yunus’un topu durdurması da şutu da muhteşemdi. Ancak gol sonrası Letonya gibi zayıf bir takım karşısında o baskıyı yememeliydik. Ne top pas yapabildik ne topu ileri taşıyabildik. 4-5 dakikalık kabus sonrası her şey istediğimiz gibi olmaya başladı. Önce Samet’in harika ortası ve Cenk Tosun’un bitiriciliği, sonrasında da Yusuf Sarı’nın şık asistinde Kerem’in plasesini izledik. Gollerle birlikte EURO 2024 havasına da girdik.

Ermenistan beraberliği sonrasındaki kara bulutlar zaten Hırvatistan deplasmanında dağılmıştı. Bu takım bizi Almanya’ya gideceğine inandırmıştı. Cumhuriyetin 100. yılına Türk futbol tarihine geçen bu başarılar nedeniyle teşekkürler çocuklar, teşekkürler Montella.