Adnan Aybaba
19 Eylül 2021

Helal olsun Beşiktaş’a


Maç başladığında herkes aynı soruyu sordu: Bu kadar rotasyon yapılır mı? Rotasyonun en önemli sebeplerinden biri sakatlıklar. Vida, Umut, N’Koudou ve Teixeira sakat, Rosier hastalandı. Bu takım hafta içinde Dortmund’la oynadı, salı günü de Adana Demirspor’la lig maçı var. Sergen Yalçın’ın sahaya sürdüğü 11 rotasyon değil, mecburiyet 11’idir. Maç başladıktan sonra önce Necip sonra Mehmet Topal sakatlanıp çıkmak zorunda kaldı. Maç öncesi zaten taşlar yerinden oynamıştı, maç sırasında her şey karmakarışık oldu.

Josef’in stopere geçmesi sonrasında Atiba çok yalnız kaldı. Atiba ile Josef’in yeri değiştikten, Larin ve Ghezzal hamlelerinden sonra Beşiktaş biraz olsun toparlandı.

Soyunma odasına 2-0 geride giden Beşiktaş’ın bu kadar kargaşanın ardından skoru 2-3’e getirmesi büyük takım refleksidir. Antalyaspor’un 2-0 öne geçtikten sonra ‘kazandık’ havasına girmesi adeta Beşiktaş’ın ekmeğine yağ sürdü. Beşiktaş, dünkü geri dönüşüyle dosta düşmana mesaj verdi.

Dünkü maçta benim için en büyük hayal kırıklığı Salih oldu. Çok şeyler beklediğim, patlama yapacağına inandığım Salih, dün ne sorumluluk aldı ne sahaya ağırlığını koyabildi. Bu şekilde şansları kötü kullanırsa kulübeden çıkamaz.

Yazarlar

Helal olsun Beşiktaş’a
Adnan Aybaba