Hassas ve tertipli hırsız

Hassas ve tertipli hırsız

Adana’da iş yerine giren hırsız, dolabı açıp su içtikten sonra boşalttığı şişeyi doldurarak geri koydu.

 

Adana’da güvenlik kameralarına yansıyan olayda, iş yerine giren hırsızın, dolabı açıp su içtikten sonra boşalttığı şişeye su doldurarak geri koyması şaşkınlık yarattı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 9 ev, 6 iş yeri ve bir otomobilden motosiklet, 6 bisiklet, televizyon, kablo ve 10 bin liranın çalınmasıyla ilgili şikayetler üzerine çalışma başlattı. Polis hırsızlığın meydana geldiği yerde güvenlik kamerası taraması yaptı. Yapılan incelemede zanlılar tek tek tespit edildi.

BOŞALTTIĞI SU ŞİŞESİNİ DOLDURUP YERİNE KOYDU

Bu arada bir güvenlik kamerası görüntüsünde iki hırsızın iş yerine mutfak penceresinden girdiği görüldü. Zanlılardan isminin Mustafa Y.’nin içeri girip burada bir süre tornavida ile çelik kasayı açmaya çalıştığı izlendi. Mustafa Y. kasayı açamayınca bırakıp tekrar mutfaktan dışarı çıkmak istedi. Bu sırada buzdolabını açıp şişeden su içti. Mustafa Y’nin boşalan şişeye su doldurup buzdolabına geri koyduğu görüldü.

GÖZALTINA ALINDI

Polis, şahısların isim ve adreslerini belirledikten sonra eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 9 şüpheliyi gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mustafa Y.’nin de aralarında bulunduğu 6 zanlı tutuklanırken, biri ev hapsi olmak üzere 3’ü adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İHA

Gündem

Hassas ve tertipli hırsız
Gündem