Adnan Aybaba
8 Eylül 2021

Harikasınız arkadaşlar!


A Milli Takım, Hollanda deplasmanında adeta darmadağın oldu. Dersine iyi çalışan Teknik Direktör Louis Van Gaal, Depay ve Klaassen ikilisini bizim her biri birbirinden bağımsız takılan defansımızın arkasına sarkıtıp işimizi bitirdi. Diğer taraftan ise sırf Celta Vigo’da oynayan ama kulübünde dakika alamayan Okay’ı ve Feyenoord’tan daha gol-asist katkısı olmasa da “Bu zaten Hollanda’yı bilir” diyen Orkun’u sahaya süren Şenol Güneş.

Öyle bir hava var ki milli takımımızda, oyuncular sanki zorla sahaya çıkarılmış, takımın hocası da 3.5 milyon Euro maaş almıyormuş da sanki bedava çalışıyormuş gibi. Herkesin kariyerine saygımız sonsuz ama ortada bir isteksizlik ve umursamazlık varsa bu her
daim teknik adama yazılır.

Aslında dün milli takımın, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda İtalya ile oynanan açılış maçındaki çaresizliğini izledik. Karşında bir ekol, sistem ve profesyonel yönetim olunca golleri sadece sahada değil her anlamda yiyoruz. Batılıları her anlamda küçümsüyoruz buna karşın adam kayırmacılığın değil liyakatin kazandığı gerçeğiyle bir türlü yüzleşemiyoruz. Örnek isteyen Türkiye-Hollanda maçının yanı sıra dün milyon Euro’luk kadrosuyla İskoçya’yı yenemeyen Ümit Milli karşılaşmasına baksın.

Yazarlar

Harikasınız arkadaşlar!
Adnan Aybaba