Gökmen Özdenak
7 Haziran 2021

Hani verdiğiniz sözler?


Galatasaray seçim sürecine girdi, 6 başkan adayı, yönetimleriyle birlikte göreve talip oldu. Ben bu kadar çok aday olmasını kabul etmiyorum. Geçmişte 1, 2 ya da en fazla 3 aday yarışırdı. İş böyle olunca camia içinde, bu adayların Galatasaray’ı düşünmediği ve kendi menfaatleri için yola çıktıkları konuşuluyor.

Bunu bana bizzat söyleyenler de oldu. İki hafta önce televizyonda şunu söyledim: ‘Galatasaray’ın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. 6 aday konsensus oluşturup birlikte hareket etmeli ve Galatasaray’ın menfaatlerini korumalılar. Bunu da dile getirmeliler.’

Beni çok rahatsız eden, geçmişte de sürekli yaşadığımız konulardan biri şu: Bir başkan seçildikten sonra muhalefette kalan diğer adaylar Galatasaray’ın dibini oyuyor. Yani işin özü, Galatasaray’a muhalefet yaramıyor.

Geçmişte seçilen başkanlar da süper vaatler verdiler. Sözler havada uçuştu. Sonra ne oldu, foyaları ortaya çıktığında bağıra bağıra enkaz edebiyatına başladılar. Alacağı için icraya gidenler bile oldu. Görseniz sanki bakkal yönetiyorlar. Sürekli çıkıp ‘O şunu yaptı, bu bunu yaptı.’ Aslında Türk futbolunda da ana problem bu. Herkes başarı için yola çıktığını söylüyor. Ancak eski yönetimleri karalayıp görev sürelerini dolduruyorlar. Hani ne oldu verdiğiniz sözler? Hangisini gerçekleştirdiniz?

En akıllı işi örnek olması açısından Işın Çelebi yaptı. Adaylıktan çekildi. Süreç boyunca da Galatasaray’ın menfaatleri için adayların bir araya gelmek zorunda olduğunu dile getirdi. Şimdi 5 adaydan 1’i başkan olacak, diğer 4 aday ise muhalefet yaparak seçilen başkana iş de yaptırmayacak.

Yazarlar

Hani verdiğiniz sözler?
Gökmen Özdenak