Argun Darıcı
8 Mart 2020

Gidişat iyi yönde


Fenerbahçe önceki maçlarından değişik olarak sahaya stoperde Gustavo, orta alanda Tolgay, sol açıkta Ferdi, sağ açıkta Mehmet Ekici ile çıktı. Bence kâğıt üzerinde olumlu dizilişti. Emre’nin Fenerbahçe’si sakin, sağlam savunma yapıp rakibi ikinci bölgede bertaraf edip gol yemeden hızlı ve çabuk ataklarla çıkıp gol yapmak isteyen bir oyun tarzı ortaya koymaya çalıştı. Tolgay iyi oynayıp atakları yönlendirmeye de çalışıyordu ama ilk sarıyı yemesi, penaltı yapması ve kızarması yakışmadı.

Fenerbahçe’de Emre’ye şans tanınmalı çünkü başarılı olur. Futbolcu kariyeri olarak emsalsiz. Futbol bilgisi, tecrübesi de yeterli. Sahip çıkılırsa çok işler başarır. R. Madrid’de Zidane, Ukranya Milli Takımı’nda Shevchenko futbolculuktan hemen antrenörlüğe geçip başarılı olmuş hocalardır. Emre de neden başarılı olmasın ki? Kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız Kaleci Altay’a çözüm bulunmalı. Her maçta hata yapıyor dün de bir yan topta boşa çıkınca neredeyse gol olacaktı.

Emre henüz istediği oyunu oynatamadı ama bunda Fenerbahçe’nin 10 kişi kalmasının da payı büyüktü. Ayrıca takımda bariz bir disiplinsizlik havası da göze çarpıyordu. Bir de bu taktiksel anlayışla Fenerbahçe’nin seyir zevki vermesi hayal olur.

Yazarlar

Gidişat iyi yönde
Argun Darıcı