Melih Sadıkoğlu
15 Haziran 2021

Gerçekçi olup kazanmalıyız!


FUTBOL ülkesiyiz, 7’den 70’e meşin yuvarlağın olduğu her platformu ilgiyle takip ederiz. Böyle bir ülkenin A Milli Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda… Her turnuvada olmalı zaten. Şampiyonalara katılmak bir başarı olarak kabul edilmemeli.

İlk maçta İtalya karşısında sahadaki 11 kişilik takımımızda ne yaptığını bilen birkaç isim vardı, utandık! 3-0’lık mağlubiyete değil hiç futbol oynamayan takımı görünce üzüldük. Turnuvanın en genç takımıyız, ilk maçta rakip İtalya’ydı sineye çekebiliriz. Galler ve İsviçre karşısında hata yapma lüksümüz yok. Son Dünya Kupası’nın sahibi Fransa ve Hollanda’yı mağlup eden futbolcularla oynuyoruz. Kusura bakmayın beyler, oynayacaksınız, oynamak zorundasınız!

Bir konuya daha dikkat çekmek gerek. İyi futbolculardan oluşan iyi bir takımsan sahada galip gelme şansın çok yüksektir. Tüm kamuoyunda öyle bir gerçek dışı algı oluştu ki ‘Hedefimiz Wembley’de final’ denmeye başlandı. Hedef hep zirve olmalı tabi ama turnuva tecrübesi çok zayıf olan A Milli Takım’a böyle büyük anlamlar yüklemek, yanlış. İtalya maçında gördük bunu, rakip kaleye gidemedik. Daha gerçekçi olunursa konsantrasyon seviyemiz daha yukarı çıkacaktır.

Yazarlar

Gerçekçi olup kazanmalıyız!
Melih Sadıkoğlu