Argun Darıcı
22 Ekim 2020

Genç hakemler resital yaptı


MHK’lara gelen giden isimler hep aynı ama Tatlı da, Tokat da, Ersoy da bir önceki, daha önceki kurullarda görevliydi. Ama bu yeni göreve gelen MHK daha cesaretli. Giden MHK’nın anlamsız sebeplerle maç vermediği bu gençlere Tatlı MHK’sı görev verdi. Geçen MHK’ya da ‘Bu çocuklara çürümeden, fosilleşmeden maç verin’ dedik ama anlatamadık. Cesaretli atamalarından dolayı bir kocaman aferin Tatlı MHK’sına. Allah bozmasın bu görev anlayışlarını…

Bu hafta A. Bitigen, T. Doman, B. Şimşek, E. Özdamar, T. K. Numanoğlu, M. Gözenge, önceki haftalarda görev alan Y. Kol ve B. Şeker, hakemlik gösterisi yaptı. A. Karaoğlan aslında önceki maçlarında daha iyiydi. Üst üste maça çıkmaktan sanki ‘yorgunum’ der gibiydi.

Eskilerden K. Gencerler, sarı için bariz avantajı kesti ve bu, tecrübesine yakışmadı. Ama kırmızıları doğru çekti.

H. U. Meler de artık ayağını denk almalı. Kredisini geçen yıl tüketti, bu iş sadece yabancı dil bilmekle olmaz. FIFA’nın da boş kontenjana ihtiyacı olduğunu bilmelisin. Arkadan geliyor genç hakemler gümbür gümbür.

Bu genç hakemlerin başarılı olmaları, MHK’nın hakemlere adil görev vermesine, takımların karşısında eğilmeden durmasına, yapılacak atamalarla eyyam yapmamasına bağlı. MHK’nın üyeleri, bazı hakemlerin, ‘Ben neden bu maça atandım, diğer hakem neden o maça atandı’ diye düşüneceğini oradan da kendine bir maç yönetme stili çıkarabileceğini gayet iyi bilir. Hakemlerin ayarlarını bozarsa MHK bozar. Bilinmeli ki bu geçmişte de hep böyle olmuştur.

Yazarlar

Genç hakemler resital yaptı
Argun Darıcı