Gökmen Özdenak
2 Mayıs 2022

Geleceğin takımını kurma lüksü yok


Galatasaray acınacak durumda. Camia yerlerde sürünüyor. Her taraftan bir ses çıkıyor ve Galatasaray’ı daha fazla acınacak hale sokuyorlar. Özlenen Galatasaray’ın oluşturulması bu kafayla mümkün değil. Futbolcular yönetimlere güvenmiyor. Bu nedenle sahada kendilerini zorlamıyorlar. Çünkü bu kulüpte istikbal görmüyorlar.

Golü atana kadar rakibi kendi sahasında karşılayıp fazla pas dolaşımı olmasa da baskı yapan bir Galatasaray izledik. Gomis’in golü de böyle geldi. Gomis’i eleştirenler attığı golden önce topu getiren arkadaşına nasıl boşluk ve pas alanı oluşturduğuna baksın. Gomis, Diagne’den de Mostafa’dan da büyük golcüdür.

Hoca, Berkan’ı kesmiş ama Taylan duruyor. Galatasaray’ın yediği ilk golde Taylan’ın iki ayağının nasıl birbirine dolaşıp topu rakibe bıraktığına bakın.

Torrent’i gençleri oynatmadığı için eleştiriyorlar. Kendinizi onun yerine koyun. Şu takımda geleceği mi düşünürsünüz, günü mü kurtarırsınız? Büyük kulüpleri geleceğin takımını kurma lüksünüz yoktur. Çünkü tek başarı kıstası şampiyonluktur.

Yazarlar

Geleceğin takımını kurma lüksü yok
Gökmen Özdenak