Galatasaray zorlu bir fikstürde. Beşiktaş ve Bayern Münih maçları sırasında son yıllarda zorlandığı Rize deplasmanına çıktılar. Sahaya çıkan 11 için Burak hocanın çok da rotasyon yaptığı söylenemez. Bu geniş kadroda sahada olanlarla kulübedekiler arasında kalite farkı yok.

Rizespor ligde evinde namağlup olarak sahadaydı. Bu da maçın zor geçeceğini gösteriyordu. İlk yarıda iki takımın da hücumu düşünmesi keyifli bir 45 dakika izletse de gol sesi çıkmadı. Galatasaray, rakip sahada daha çok görünmesine karşın İcardi’yi 4 kez topla buluşturabilmeleri bunun en büyük nedeniydi. Rize ataklarında geri dönüş sıkıntısı yaşayan Galatasaray bir pozisyonda beşe iki yakalandı.

İlk yarıdan memnun olmayan Okan Buruk ilk kez ikinci yarıya üç değişiklikle başladı. İkinci yarıda stopere geçen Kaan defansın zafiyetini kapattı. Ziyech hücumu, Oliveira da orta sahayı kuvvetlendirince Galatasaray kendini biraz olsun buldu. Değişiklerden bu kez katkı alan Galatasaray öne geçmesini bildi.

Hakem Kadir Sağlam oyunu kesmeyerek hızlı oyuna katkıda bulundu. Fakat VAR kararı ile iptal edilen Rize golü ve 52. dakikada Zaha’nın ceza sahasında Mithat’a müdahalesi VAR’ı yine hafta boyunca çok tartışılır yapacak.