Okan Buruk, Ankaragücü karşısına Manchester United kadrosunda şans vermeyi düşündüğü Zaha, Tete, Sanchez gibi isimlerle çıktı. Özellikle ilk yarıda sahada sadece Galatasaray ve Ankaragücü kalecisi Bahadır vardı. İlk 45 dakikada gol bulamayan Galatasaray ikinci devreye şok bir golle başladı. Cephas’ın golü sonrası Galatasaray’ın eksikleri daha çok göze batmaya başladı. 

Okan Buruk’un 3 yerli ya da Zaha varken Kerem Aktürkoğlu’na yer açma isteği problem oldu. Galatasaray’da Ziyech ve Mertens’e alternatif 10 numara Oliveira olabilir, Kerem değil. Ama işlerin kötü gittiği zamanlarda İcardi’nin kahramanlıklarına alışan Galatasaray taraftarına Zaha attığı müthiş golle, “Artık ben de varım!” mesajını verdi. 

Zaha istediği seviyeye biraz daha yaklaşırsa yeni sezonda İcardi etkisi yaratır. Tete’nin 58.dakikada kaçırdığı gol maçın kader anlarından birisiydi. 1-1 sonrası tedirginlik yaşayan rakibi şok bir golle yıkmak için yapılması gereken hamleler yine Buruk’tan doğru zamanda gelmedi. Hayrullah’ın, Boey’in ortasında müdahale ettiği topun çizgiyi geçtiğini görmek için dakikalarca VAR’ı beklemeye gerek yoktu. Yan hakem rahat şekilde gol kararını verebilirdi. Galatasaray için Manchester maçı öncesi zor ama umut veren bir prova oldu.