Adnan Aybaba
20 Temmuz 2020

Finali iyi yaptı


Bu derbiler buruk derbiler. İsimler büyük, armalar büyük, tarih bunu asla inkar etmiyor, edemez. Ama taraftar yok! O olmayınca derbilerin tadı tuzu olmuyor. Sahada milyonluk futbolcular ama sadece o kadar! Parayla saadet olmaz gibi bir şey oldu bu pandemi futbolu. Taraftar yoksa milyonluk futbolcular bile olması gereken futbol zevkini yaşatmıyor.

Muriqi kırmızı kart görerek avantajı Beşiktaş’a verdi, siyah-beyazlılar da bu ikramı geri çevirmedi.

Son haftaların ve dün akşamın bize gösterdiği Beşiktaş’ın, Avrupa’yı Fenerbahçe’den daha çok istediğidir. Ama oynadığı futbol umut vermedi. 10 kişi kalmış bir takıma karşı daha baskılı oynaması gerekiyordu. Netice olarak iki gol bulursanız o zaman oyun hâkimiyetini elinize almış oluyorsunuz. En büyük sevincim iki genç kalecinin performansı. Özellikle Beşiktaş’ın kalecisi Ersin gencecik, pırıl pırıl bir yetenek. Dün, galibiyetin gizli mimarı oldu.

Fenerbahçe ise eksik kalmasına rağmen ilk yarıda çok pozisyon üretti. Daha iyi oynadı, organize oldu. Santrforsuz olmasına rağmen gole çok yakındı. Fenerbahçe’de yeni sezonla birlikte çok şeyin değişeceği ortada. Böyle bir camianın üst üste 2 sezonda da başarısız olması kabul edilemez.

Yazarlar

Finali iyi yaptı
Adnan Aybaba