Beşiktaş’ın kupadaki yolculuğu nasıl finale geldi inanmak zor. İyi futbol oynuyor Ankaragücü ama alternatif bir kadroyla sahada ve bu rakibe karşı bile oyun üstünlüğünü alamıyor siyah-beyazlılar. Ankaragücü, İstanbul’da oyun kurmaya çalışıyor. Topa sahip oluyor. Pas yapıyor. Bunda orta sahadaki kurgusu başrolde. Al-Musrati kadar statik bir oyuncunun gelecek sezon nasıl mihenk taşı olacağı soru işareti. Semih santrforda iyi niyetli mücadele etti ama savunmayla baş edemedi. Gedson oyuna girdiğinde orta saha toparlanır diye bekledik ama o da geri gelmeyi unutunca Ankaragücü akınları arttı. Açıkçası ilk maçta kazanmayı hak eden başkent temsilcisi ikinci yarıda öne geçecek fırsatları da yarattı. Biraz Necip’in canhıraş atlamaları, biraz da Mert’in gününde olması Beşiktaş’ı oyunda tuttu.

‘Bu maçta nasıl gol olacak’ derken ilginç bir yanıt geldi. Maç boyunca ön alan baskısından sanki bilerek(!) uzak duran siyah-beyazlı oyuncular pasla çıkmak isteyen rakiplerini birebir presle hataya zorladı. Muçi’nin şutunda da kaleci Ertaç hata yaptı. Muçi golü atmasına rağmen maçın iyi niyetli ama yetersiz isimlerindendi.

Kara sezonda Türkiye Kupası finali gerçekten rüya gibi ancak Beşiktaş halen futbol olarak bunun uzağında. Trabzonspor da Karagümrük de çok dişli rakipler.