Büyükçekmece'de kiraladıkları bir villada kutlamak için özel bir parti düzeni sosyalleştirmek ve medyada müstehcen yayınlar yapmak üzere şüphelilere yönelik dün 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda sosyal medyada 'Fergio House' ismiyle hesaplar açan, villaya da bu ismi veren şüphelilerin, daha önce Taksim'de para dağıtan kişilere olduğu öğrenildi. 

Şüpheliler ile ilgili incelemelerde tanınmak için maske takarak kapsamlı bir şekilde dağıldı ve Fergio House'un kurucusu olduğu tespit edilen kişinin iç mimar Ferhat G. olduğu ortaya çıktı. Daha önce yaptığı bir çok restorasyon projesiyle kaydedilen Ferhat G. yine ünlü olanlar için projeler hazırlandı. Yine Fergio House hesaplarından veya başka sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda 

Ferhat G.'nin yanındaki farklı kostümler giydirerek bu kişileri 'köle' olarak nitelendirdiği görüldü. 

Yine de şüphelilerin sosyal medyadaki paylaşımları için özel çekim ekiplerinin tuttuğu, lüks hayatların göz önünde sererek daha fazla kişi bu gruplara üye olmasını amaçladıkları öğrenildi.

Öte yandan dün İstanbul merkez olmak üzere Isparta, Hakkari, Ankara, Gaziantep, İzmir, Konya ve Antalya illerinde toplam 15 farklı adreste eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 4'ü kadın 19 şüpheli operasyonun ardından adliye sevk edildi.

(DHA)