Argun Darıcı
6 Nisan 2021

Fenerbahçe’nin iddiası bitmez


Fenerbahçeli taraftarlar, takımın başında ilk maçına çıkan Emre Belözoğlu’ndan güzel sonuçlar bekliyordu. Şampiyonluk yarışındaki rakipler kaybedince bu maç, Fenerbahçe için adeta ligi yeniden başlatmaktı. Heyecanlı, istekli, hırslı bir oyun bekleniyordu Kanarya’dan. Ancak ilk yarı Fenerbahçe bu görüntüde değildi.

Aslında önceki maçlardaki gibi topu rakibine bırakmadı, 3. bölgede de presli oynamadı. Dingin set oyunu oluşturmaya çalıştı Fenerbahçe. Ataklarda 2. bölgeyi çabuk geçti ama 3. bölgede hareketli olamadı Fenerbahçe. Ozan, Pelkas, Valencia telaşlı davranınca topları ezdiler. Ozan istenen performansta değildi. Sinan tutuktu. Samatta sanki aranıyordu sahada. Altay ise kalesinde yine devleşmişti.

İkinci yarıya daha çabuk ve hızlı oyunla başladı Fenerbahçe. Bıkmadan ataklar geliştirmesi, gelen golün habercisiydi. Osayi Samuel ve İrfan Can’ın oyuna girmesi Fener’e daha da hareket getirdi. Caner’in kornerden kestiği topa Samatta öyle güzel bir kafa vuruşu yaptı ki beklenen gol de gelmiş oldu. Takımın golden sonra Emre Belözoğlu’na sarılması da adeta bir birlik mesajı niteliğindeydi. Fenerbahçe eğer istediği oyunu oturtursa, bir de kazandıkça özgüven artarsa, şampiyonluğu son ana kadar kovalar.

Yazarlar

Fenerbahçe’nin iddiası bitmez
Argun Darıcı