Adnan Aybaba
9 Mayıs 2022

En büyük alkış taraftarlara


LİGDE iddiası kalmamış Beşiktaş’ta taraftarların adeta şampiyonluk maçıymış gibi stadı doldurmaları en güzel noktaydı. Tek eleştirim gereksiz yere gerginleşip sahaya attıkları yabancı maddelerle iki takım oyuncularının tansiyonlarını yükseltmeleriydi.

Gelelim Beşiktaş’a… Emirhan İlkhan harika oynadı. İleri iki harika gollük pas attı ama nerede onu filelerle buluşturacak yetenek. Anlamadığım nokta Teknik Direktör Valerien İsmael bu çocuktaki cevheri görmüyor ve genelde kulübeye mahkûm ediyor. Emirhan şimdi oynamazsa ne zaman oynayacak?

Kafasında Beşiktaş’ı bitirmiş Michy Batshuayi’den ne bekleniyor? Gamsız, ciddiyetsiz ve kaçırdığı penaltı umurunda bile değil. Oyundan alınınca güya tepki gösterip direkt soyunma odasına gitti. Öte yandan Cyle Larin yakında sona erecek sözleşmesinin ardından en fazla nereden para kopartırım derdine düşmüş. İkinci yarıda kafasını biraz sahaya verince net pozisyonlar buldu. Bana göre Güven ve N’Koudou ile başlanmalıydı.

Yönetimin bu parasızlıkta yapacağı tek şey Serdar Saatçı, Rıdvan Yılmaz ve Emirhan İlkhan’ı gelecek planlarında en üstte tutmak. Ayrıca altyapıda bu üçlü gibi gençleri bulmak. Çünkü Beşiktaş’ın tek kurtuluşu ancak içeriden olur.

Yazarlar

En büyük alkış taraftarlara
Adnan Aybaba