Alper Mert
6 Mayıs 2022

Devlet Ebed Müddet


Türk sporu ve onun en büyük paydaşları olan spor kulüpleri ile federasyonları ülkenin güvenliği, ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. Özellikle Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi kulüplerimiz tarihten süre gelen kültürleri, milyonları bulan taraftar sayılarıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti için çok özel bir yere sahiptir. Şahsen yüz yılı devirmiş şanlı tarihleri ve camialarının içinde yer alan devletine, milletine fayda sağlamış, sağlamaya devam eden isimleri ile bu yapıları sadece spor yapılan organizasyonlar olarak anlamlandıramam. Bana göre kulüplerin tamamı ülkemizin harcında yer alan en önemli sivil toplum kuruluşlarıdır.

Gazeteciliğe adım attığım ilk günden bu yana hedefim hangi takımın, hangi teknik direktörü getireceği ya da hangi futbolcuyu transfer edeceğini haberleştirmek olmadı. En büyük hedefim her zaman ülkenin bekası için büyük önem taşıyan bu camiaların kötü niyetli ellerde oyuncak olmasına karşı dik durmaktır.

Benim için en büyük milliyetçilik devletin değerleri üzerine kurulmuş bütün yapılara sahip çıkmak ve bunları millet adına sorgulamaktır. Benim için en üst kimlik siyaset değil devlettir! Gazeteci olarak Devlet Ebed Müddet çizgisinden hiçbir şeklide sapmadım, sapmayacağım.

Yazarlar

Devlet Ebed Müddet
Alper Mert