Beşiktaş için Konyaspor maçı, Galatasaray derbisinden önemliydi aslında. Fenerbahçe’nin bir gün önce yaşadığı şoku yaşamaları, kabustan beter bir sezonda dengeleri iyice bozardı.

Bu sporun gerçeği ama bir de taraftarın gerçeği var. Akılları sadece derbide. Şu açıdan haklılar: Fernando Santos’un son beş maçta dört galibiyet alıp bir gol yiyen Beşiktaş’ının performansının ne kadar gerçekçi olduğu, Türkiye’nin şu an en güçlü futbolunu sergileyen takımı Galatasaray karşısında görülecek.

Konyaspor karşılaşmasına dönersek... Doğru, siyah-beyazlılar kazanmayı hak eden taraftı. Ancak garip bir durum var ki topu yönlendirirken bile hataya çok açık bir oyunları var. Bir nedeni özgüvensizlik. Diğeri ise daha önemli; oyuncular, oyun planında yerlerini yadırgıyor. Al-Musrati, medarıiftiharı 50 metrelik uzun paslarını denemiyor. Çünkü orta saha oyunculara çakılı, bekler de orta sahayı geçmiyor. Büyük bir takımdan tam tersini beklersiniz.

Necip Uysal’ın formu gerçekten çarpıcı. Sakarlığa açık bir futbolu var kaptanın, biliyoruz. Buna karşın her açığı kapatmak için canla başla savaşıyor. Topu çizgiden çıkardığı pozisyonda ağır kalsa maç krize girebilirdi.

Türkiye Kupası’nda, Fenerbahçe de elenmişken yaşanacak bir şampiyonluk pek çok şeyin üzerini örter. Bakalım sonu nasıl bitecek?