Adnan Aybaba
25 Nisan 2021

Çilingir Ljajic kilidi açınca!


Beşiktaş, hücum hattından neredeyse tamamıyla yoksun çıktığı karşılaşmada Kayserispor’u yenmeyi bildi. Burada en kilit nokta, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın oyun planıydı. Takım önde oynayınca ortaya istekli ve iştahlı bir futbol çıktı. Kartal ileride pas yaparak savunması hantal olan Kayseri’ye adeta kabus yaşattı. Sarı-kırmızılılar büyük baskı karşısında adeta ezildi ve rakip sahaya pek geçemedi.

Adem Ljajic, kendisine çok ihtiyaç duyulan bu karşılaşmada üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Kendisine bakan, hırslı bir Ljajic her karşılaşmada rakip savunmayı açabilecek yetenekte. Dün de son derece kritik bir maçta attığı paslar, doğru yerde olması ve hücumu yönetmesiyle takımın en öne çıkan isimlerinden biriydi.

Mecburen o bölgede oynamasına karşın Gökhan Töre, forvette iş yapabilecek kapasiteye sahip. Tek eksiği çok fazla ofsayta düşmesi. Aslında son vuruş ve hücumdaki becerisiyle Beşiktaş’a forvet ya da destek santrfor olarak artık katkı verebilir. Beşiktaş’ta beni tek endişelendiren isim Ersin. Genç kaleci kardeşim gereksiz özgüven sorunu yaşıyor. Buna gerek yok. Hücumda direksiyona geçen N’Koudou ise dün harikaydı ve kariyerinde ilk kez bir maçta iki gol kaydetti.

Yazarlar

Çilingir Ljajic kilidi açınca!
Adnan Aybaba