CHP’nin ‘ekonomi otobüsü’ yola çıktı

CHP’nin ‘ekonomi otobüsü’ yola çıktı

Ekonomik buhrandan çıkışın yol haritasını çizmek ve yapılması gerekenleri topluma anlatmak için kontağı çevrilen otobüsün ilk durağı Mersin oldu.

CHP, ekonomideki olumsuz tabloyu ve yapılması gerekenleri toplumun tüm kesimlerine anlatmak için ‘Ekonomi Otobüsü Projesi’ni hayata geçirdi.

Yola çıkan otobüsün ilk durağı Mersin oldu. Buradaki programa, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi Masası Başkanı Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Orhan Sarıbal ile bir grup vekilden oluşan ekonomi masası heyeti katıldı.

Esnaf, meslek kuruluşları, sendikalar ve STK örgütleri ile bir araya geleceklerini belirten Öztrak, CHP’li vekillerin yurdun dört bir yanına dağılarak ekonominin içinde bulunduğu durumu ve çözüm önerilerini anlatacağını söyledi.

Merkez Bankası Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı değişikliğini de değerlendiren Öztrak, “Türkiye’nin sıkıntıları büyük, Türkiye’nin sıkıntıları ‘Yeni’ denilerek çözülmüyor. Hem yeni atanan Merkez Bankası Başkanı ve hem Hazine ve Maliye Bakanı, beraber çok da severek çalıştığımız arkadaşlarımız. Ülkenin bu bunalımdan çıkabilmesi için kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun da başarı dileklerini ilettiğini hatırlatan Öztrak, “Yardımcı pilotlar yeni ama kaptan pilot eski. Son ‘Yeni’ dediklerinde ülkeye maliyeti 120 milyar dolar oldu. Bu ülkenin bir 120 milyar dolar daha harcayacak takati yok” ifadesini kullandı. Pervin SÜMER/KORKUSUZ

Gündem

CHP’nin ‘ekonomi otobüsü’ yola çıktı
Gündem