İlk yarım saat dolduğunda Beşiktaş’ın topla oynama oranı sadece yüzde 22’ydi. İlk devrenin sonunda ite kaka bir iki atak gördük ama gollük pozisyon, organize tek atak yoktu. Uyuyan, uyutan, izleyen ama seyir zevki vermeyen, edilgen bir takım. Kime karşı, 19’uncu Konya’ya... Üstelik görünen şu ki hocanın tercihi bu. Oyunu hızlandıramayan, bu yönde bir çabası olmayan bir Beşiktaş ne gol atabilir ne de tehlike yaratabilir. Rashica-Semih karışımı atılan rastlantısal gollerle gelecek inşa edilemez! Beşiktaş taraftarı oyunu soğutan Konyaspor’u ıslıklamadı aslında, kendi takımlarınaydı o ıslıklar. Anlayana...

Feyyaz Uçar yakın zamana kadar yayıncı kuruluştan bundan çok daha iyi oynayan Beşiktaş’ı çok sert eleştiriyordu. Acaba o ne diyor bu futbola? Başkan Hasan Arat ve yönetim kurulu oy birliğiyle getirdiklerine göre Fernando Santos’u, asıl suçlu kim şimdi? Lehte oy veren kaç kişi Santos’u gerçekten tanıyordu? Tarihinin en pahalı iki tranfserinin verildiği bu hocayla şu sahadaki saçmalığa rağmen yeni sezona başlanacak mı?
Uzatmanın anlamı yok. Bunun gibi hikayeleri çok gördük. Beşiktaş-Santos aşısının tutacağı yok. Yeni sezona kiminle başlanacağına dair çalışmaya bugün başlamak gerek. Santos gelecek haftaki maça çıksa bile bir sonrakinde nerede olacak kim bilir!