Büyüyünce pilot olacak

Büyüyünce pilot olacak

THK bünyesinde Sivas Gençlik Merkezi tarafından, İhramcızade, Üniversite ve Arı sitesinde açılan model uçak kursunda gönüllü hocalar eşliğinde kursiyerlere model uçak eğitimi veriliyor. Çeşitli yaş gruplarından katılımcılar, kurslarda eğitim alıyor. THK Sivas Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık, gençlere hizmet ederek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçladıklarını belirterek, şöyle dedi;
“Kurum olarak gönüllü öğretmenlerimiz ile birlikte Sivas genelinde kurs açıyoruz. Yaz kurslarımız devam ediyor. Okular açıldığı zamanda okulların hemen hemen 3’te 2’sine yakın kısımda isteyen öğrencilerimize ücretsiz planör uçak, yamaç paraşütü kursu veriyoruz. Biz temel eğitimlerini burada veriyoruz tamamlayıcı eğitimlerini de daha üst seviyedeki eğitim merkezleri olan Eskişehir’deki ve Erzincan’daki eğitim merkezimize çocuklarımızı gönderiyoruz. Böylelikle çocuklar gökyüzü ile buluşuyor. Gökyüzünün mavisi ile buluşuyorlar. Onlar için yeni yeni ufuklar açılıyor. Yeni yeni hobiler edinerek, yeni sporlar öğreniyorlar. Böylece ufukları ve hayalleri genişliyor. Burada başarılı olduklarında bizden sertifika da alabilirler.”

FOTO:DHA

Model uçak rehber öğretmeni Ayla Çakır ise önümüzdeki aylar içerisinde Bulgaristan’da düzenlenecek olan bir yarışmaya hazırlandıklarını belirterek şöyle konuştu:  “Yaptığımız çalışmalar neticesinde Türkiye genelinde serbest uçuş alanında birincilik, ikincilik ve üçüncülüğü kimse kaptırmıyoruz. Yakın bir tarihte ilimizi ve ülkemizi uluslar arası arenaya taşımak üzere Bulgaristan’da bir yarışmaya katılmayı planlıyoruz. Yaz döneminde çalışmalarımız daha da bir ivme kazanıyor. Gençlik merkezinde yaklaşık 3 grup öğrencimize eğitim veriyoruz. Grubumuzun bir tanesinde profesyonel öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar yer alıyor. Diğer taraftan başlangıç modeli alan küçük çocuklarımız ile devam ediyoruz. Biraz daha büyük yaş grubuna sahip öğrencilerimiz de farklı bir sınıfta farklı bir çalışma ile devam ettiriyoruz.”
Kursiyerlerden 7 yaşındaki Ali Efe Pekdemir ise ileride büyük bir uçak yapmayı hedeflediğini belirterek, “Bu kursa geldiğimden beri çok güzel projeler yapıyoruz. Hocamı ve ağabeylerimi çok seviyorum. Bir haftadır ki bu kursa geliyorum. Bir hafta içerisinde çıtaları sabitleyerek, kestik, yapıştırdık. Şimdi de kaplamaya geçtim. Bu güzel bir duygu. İleride kocaman bir uçak yapıp uçurmak istiyorum” dedi.

(DHA)

Yaşam

Büyüyünce pilot olacak
Yaşam