Melih Sadıkoğlu
8 Ağustos 2021

Busenaz’la morallendik


Orman yangınlarıyla ciğerimiz yanarken bir nebze teselli bulmak adına gözümüz Tokyo Olimpiyatı’nda mücadele eden Türk sporcularımızda… Mete Gazoz ile büyük gurur yaşadığımız Tokyo’da Busenaz Sürmeneli’nin ringde aldığı altın madalyayla mutluluğumuz ikiye katlandı. Sporun en büyük organizasyonunda ülke olarak madalya sayımızın yükselmesi bizlere moral oldu. Bazı sporcularımız hayal kırıklığı yaratsa da genel olarak kötü bir olimpiyat geçirmedik.

Olimpiyat ruhu bambaşka bir şey. Sporcuların bu alanda mücadele etmesi için çok ama çok çalışması gerekiyor. Büyük bir disiplin ve özveri şart. Malesef bazı sporcularımızda bunun eksikliğini gördük. Güreşte başarmalıydık ve aynı zamanda kadın milli voleybol takımımız da kürsüde olmalıydı.

Futbolda Avrupa’nın iki ve üç numaralı organizasyonlarında kötü günler geçirdik. Galatasaray’ın İskoçya’nın ‘köy takımı’ diye sıfatlandıracağımız St. Johnstone’u ilk maçta yenememesi kabul edilemez. Futbolda ülke puanında düşüşdeyiz ve artık böyle sürpriz sonuçlar alınmamalı.

Yazarlar

Busenaz’la morallendik
Melih Sadıkoğlu