Bursa’da korkunç manzara

Bursa’da korkunç manzara

İkinci dalganın yaşandığı Bursa’da resmi rakamlara göre koronavirüsten günde ortalama 105 kişi ölüyor. Mezarlıktaki manzara gerçekten ürkütücü…

Bursa’da koronavirüste yaşanan ikinci dalgayla birlikte ölüm sayısı arttı. Mezarlıklarda hareket gece yarılarına kadar devam ediyor.

E-devlet üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesinin günlük olarak raporladığı kentteki günlük toplam ölüm sayıları 19-27 Ağustos tarihleri arasında günde ortalama 44 olurken, 19-27 Kasım tarihleri arasında günde ortalama 105 oldu.

Ölüm sayısındaki artışa paralel olarak belediye ekiplerinin mezarlıklardaki çalışmaları da dikkat çekiyor. Belediye ekiplerince Hamitler Kent Mezarlığında yürütülen çalışmalar havadan görüntülendi.

‘PERDEMİ AÇMAYA KORKAR OLDUM’

Evinin penceresinden mezarlığı gören Gülseren Deliktaş, “Perdeyi açmaya korkar oldum. Bütün insanların bu manzarayı görüp, ibret almasını isterim. Neden insanlar hala kendi önlemlerini almıyor? Tedbirlere uymayanlar özellikle sağlık çalışanlarının vebalini nasıl üstlenebiliyorlar? Mezarlıktaki bu manzarayı görenlerin, biraz olsun korkup evlerinde durmalarını ve daha tedbirli olmalarını umuyorum. Buraya gelen cenaze araçlarını sayamaz oldum. Gece saat 23’lere kadar mezar kazılıyor. İnsanların feryatlarını duyuyorum, ağlama seslerini duyuyorum ve ağlamaya başlıyorum. Gerçekten çok zor. Bunları söylerken bile titriyorum, içimden ağlamak geliyor” dedi.

Bursa’da vaka sayısındaki artışa dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çarşamba günü yaptığı konuşmasında, Bursa, İstanbul, Kocaeli, İzmir üçüncü zirveyi yaşıyor. Bursa, Ankara, Kocaeli, Gaziantep’te hasta yoğunluğunu yönetebilmek için sağlık kuruluşlarımız çaba harcıyor” ifadelerini kullanmıştı. DHA

Gündem

Bursa’da korkunç manzara
Gündem