Adnan Aybaba
21 Nisan 2021

Bu stresle bu iş gitmez


Beşiktaş iç sahadaki Ankaragücü beraberliğinin ardından şampiyonluk yarışı nedeniyle yaşadığı stresi Sivas’a da taşıdı. İlk yarıda sadece bir, o da isabetsiz şutla siyah-beyazlılar düşüşte olduğunu gösterdi. Vincent Aboubakar’ın dönüşü de Kartal’a ilaç olmadı. Kamerunlu forvetin henüz hazır hale gelmediği net bir şekilde görüldü. Bir de ağrıları nedeniyle oyuna devam edemeyip yerini N’Koudou’ya bırakması, Beşiktaş için kötü haber anlamına geliyor. Cenk Tosun’un da sakatlanarak sezonu kapatmasıyla insan şunu düşünmeden edemiyor: Beşiktaş, devre arasında kiralık da olsa kadroya bir forvet daha katamaz mıydı?

Yaşanan bu stresin çözümü Sergen Yalçın’da. Hoca ne yapıp edip ekibini toparlamalı ve şampiyonluğa herkesi inandırmalı. Aksi takdirde kalan haftalarda bırakın şampiyonluğu ikincilik bile hayal olabilir.

Bu arada özellikle sosyal medyada günlerdir “Rıza Hoca, Beşiktaşlı. O yüzden yatacak” diyenler, şimdi yüzünüz kızardı mı? Rıza Çalımbay bu ülkenin yetiştirdiği en dürüst ve başarılı teknik adamlarından biridir. Sadece Çalımbay değil, hiçbir Beşiktaşlı hoca bilerek kaybetmeyi aklının köşesinden bile geçirmez. Çünkü Beşiktaş, geçmişinde yaşadığı şerefli ikinciliklerle bugünlere gelmiştir.

Yazarlar

Bu stresle bu iş gitmez
Adnan Aybaba