Adnan Aybaba
20 Eylül 2020

Bu savunma hattıyla zor


Antalyaspor’un planı, kapalı bir defansla sahaya çıkıp Beşiktaş’a boş alan bırakmadan 1-2 de kontratakla gol bulup puan ya da puanlarla evine dönmekti. Tabii bu tip takımlara karşı oyunu açmanız lazım. Kanatları iyi kullanmalı ve duran toplarda da tehlike oluş­turmalısınız. Bunları yaparsanız bu tip takımların kilidini açarsı­nız. Necip dün sağ bek oynadı. Nitekim akıllı bir çıkış yaptı, La­rin’in golünün başmimarı oldu.

Orta saha kurgusunda Atiba ve Dorukhan vardı. Ancak Do­rukhan eski haline kavuşamadı. Bu nedenle de orta alanın bütün yükünü Atiba üstlendi. Savun­maya yeteri kadar destek verdiği gibi usta işi uzun pasıyla da gole katkı sağladı.

Boyd çok renkli bir oyuncu. Onun yapacağı işler gerçekten çok önemli. Bunu geçen hafta attığı golle gösterdi. Dün de her iki kanatta fazlasıyla hareketliydi. Larin’in formu gerçekten sevin­dirici. Antalyaspor karşısında dün etkili bir performans ortaya koydu. İyi futbolunu da takipçiliği sonucunda attığı golle süsledi.

Buraya kadar her şey ta­mam. Ancak şuna değinmeden geçemeyeceğim. Senaryo çok iyi ilerlerken Tamer Tuna bazı hamleler yaptı. Ancak Beşiktaş yedek kulübesi, Tamer Hoca’yı sadece seyretti. Bunun sonucun­da da golü yediler. Beşiktaş’ta en düşündürücü nokta stoper hattı. Eğer stoper sorunu çözül­mezse Beşiktaş’ı çok zor günler bekliyor.

Yazarlar

Bu savunma hattıyla zor
Adnan Aybaba