Adnan Aybaba
16 Şubat 2021

Bu gole şapka çıkarılır


Bazı maçlar vardır ki belli isimler öne çıkar. Bu maçta öne çıkan isim Ghezzal oldu. Belki de geldiğinden beri en hırslı, en çok sorumluluk aldığı maçı oynadı. Attığı golde topu alışı, önünü açışı, kaleyi gördüğü anda topa verdiği falso müthişti. Şapka çıkarılacak bir vuruşla golü attı. Böyle maçlarda hemen ikinci golü bulmazsanız rakibin direncini artırırsınız. Gençlerbirliği zamanla daha cesur oynayıp pozisyon üretmeye başladı. Bu maç, Beşiktaş savunmasının defolarını ortaya çıkardı. Araya atılan toplarda defans önemli açıklar verdi. Dorukhan’ın sol bek, Necip’in de stoperde oynaması, bu sıkıntının temel nedeniydi.

Aboubakar’da büyük düşüş var. İlginçtir, Cenk’in ismi geçmeye başladığından beri Aboubakar sanki kendine olan güvenini kaybetti. Böyle düşünüyorsa yanılıyor. Çünkü bu takım, Aboubakar ve Cenk’in bir arada sahada olduğu sezonda şampiyon oldu. Cenk, dün kısa süre sahada kalıp 2 golle geri dönüşünü kutladı. Bu ikiliyi bir arada denemekte fayda var.

Dünkü maçta tekrar gördük ki 2 farklı üstünlüğü yakalamadıkça Beşiktaş takımı da taraftarı da tedirginliği üzerinden atamıyor.

Yazarlar

Bu gole şapka çıkarılır
Adnan Aybaba