Adnan Aybaba
7 Kasım 2020

Bu futbol yakışmıyor


Sergen Yalçın riskli ve tehlikeli bir dizilişle sahada yer aldı. Hücumda oyuncu sayısı bir hayli fazlaydı, ama orta sahada rakibine göre daha dirençsiz kaldı. Orta sahada sadece Dorukhan ile olmaz, Atiba da merkezde olmalıydı. Bu yerleşim hatası nedeniyle siyah-beyazlı ekip orta saha üstünlüğünü rakibe verdi.

Beşiktaş, genç kaleci Ersin Destanoğlu’nu kazanmak istiyor. Ancak şampiyonluğa oynamak istiyorsanız kalenizde mutlaka tecrübeli bir kaleciniz olmalı. Bunun en güzel örneği Galatasaray. Muslera’nın kaç şampiyonluğa etki ettiği ortada. Sezona kaleci transferi yapılmadan girilmesi büyük bir planlama hatası.

Gaziantepspor 5’li bir defansla oynuyor. Sergen Hoca kanatlarda hızlı oyuncuları tercih etmeliydi. Daha süratli ve çabuk olan Rıdvan bu maçta oynamalıydı. N’Sakala performansıyla vasatı geçemedi.

Beşiktaş’ın en önemli gol umudu Aboubakar. Kamerunlu futbolcu yüreğini sahaya koyuyor ama hücumda yalnız kalıyor. Takım arkadaşlarından gerekli desteği göremiyor. 10 kişi kalan Beşiktaş geriye düştükten sonra tekrar direnç gösterip Larin ile gol buluyor, ama ardından savunmada yine stoperlerin basit hatalardan kalesinde golü görüyor.

Bu futbol Beşiktaş’a yakışmıyor. Büyük takımsanız oynadığınız futbolla izleyenlere heyecan vermelisiniz. Milli maç arasında takıma ciddi dokunuşlar gerekiyor.

Yazarlar

Bu futbol yakışmıyor
Adnan Aybaba