Adnan Aybaba
19 Mayıs 2021

Beşiktaş’ın İzmir uğuru


Beşiktaş’a, İzmir ikinci kez uğurlu geldi. Göztepe deplasmanında kazanılan Süper Lig şampiyonluğunun ardından dün de 10 yıllık Türkiye Kupası hasreti sona erdi. Siyah-beyazlıların bu karşılaşmada en büyük avantajı golü erken bulmasıydı. 32 yaşına gelmesine karşın harika bir sezon geçiren Josef de Souza, dün de golün yanı sıra sahanın en iyilerinden biriydi. Rachid Ghezzal için ise Sergen Yalçın’ın 2021 versiyonu demek gerekiyor. Aklıyla ayağını birleştirerek Rosier’e harika bir asist yaptı. Ghezzal’ın 15 milyon Euro karşılığında Monaco’ya gideceği iddiası var. Umarım Cezayirli futbolcunun 1 sezon daha bir şekilde Beşiktaş forması giymesi sağlanır.

Antalyaspor için ise haftalardır “Tüm konsantrasyonunu kupa finaline saklıyor” deniliyordu. Ama ben Antalyaspor’un Beşiktaş karşısında ne oynadığını anlayamadım. Elinde Gökdeniz, Amilton ve Podolski gibi isimler olan üstelik daima hücum felsefesini benimsemiş Teknik Direktör Ersun Yanal’ın bu kadar ürkek futbol oynatması beni çok şaşırttı.

Bu arada Utku oynamaya oynamaya kaleciliği unutmaya yüz tutmuş. Bazı pozisyonlarda kararsızlıkları ve ‘ya gol yersem’ tedirginliği dün Beşiktaş’ın tek negatif noktasıydı. Çok ama çok daha fazla çalışmalı.

Yazarlar

Beşiktaş’ın İzmir uğuru
Adnan Aybaba