Adnan Aybaba
2 Mayıs 2021

Beşiktaş’ı kızdırmayın!


Sergen Yalçın hem Hatayspor hem de kamuoyunun eleştirilerini motivasyona çevirip takıma harika yansıtmış. Öyle bir ekip çıktı ki sahaya bu ligin en güçlü kulüplerinden birini dümdüz etti. Hatayspor bu ligin en iyi takımlarından. Siyah-beyazlılar, Süper Lig tarihinde ilk kez ilk yarıda 5 gol attı.

O kadar güzel bir takım olmuş ki Beşiktaş, dayanışma adeta o 90’lardaki ekip gibi. Sezon başında nasıl kurtulsak denilen Larin, ligin en etkili santrforlarından biri olup çıktı. Ghezzal, asist krallığında aldı başını gidiyor. Bitti, öldü denilen Ljajic asistleriyle son haftalarda hayat veriyor.

Bu noktaya kolay gelinmedi. Sergen Hoca elinde, rakiplerine göre, son derece kısıtlı bir kadro olmasına karşın destan yazdı. Ne korona ne sakatlıklar ne de başka şeyler takımı durduramadı. Bu takıma sezon başından beri şans verilmese de haydi şimdi takılır dense de tınmadı. Şampiyon olur ya da olmaz ama ortaya gerçekten nefis bir tablo çıktı.

Burada yönetime düşen, şampiyonluk gelsin ya da gelmesin Sergen Hoca ile uzun vadeli devam. Çünkü yeni Gordon Milne, Sergen Hoca’dır. Ona güvenmek, yola devam etmek şarttır.

Yazarlar

Beşiktaş’ı kızdırmayın!
Adnan Aybaba