Alper Mert
3 Eylül 2020

Bayrak namustur


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” Atamın, şehidimin en büyük mirası budur! Bu öyle bir bayraktır ki rengini bugün bizler rahat edelim diye kendi hayatını gözünü kırpmadan feda eden şehitlerimin asil kanlarından almıştır. Bu ülkenin en üst kademesinde her daim Ay-Yıldızlı bayrağım olmuştur, olmaya devam edecektir.

Nike firmasının yaptığı yeni Milli Takım formalarını görünce kan beynime sıçradı. Bayrağımın üzerine aynı büyüklükte Nike logosu olması resmen içimi acıttı. Hadi firmanın kendi reklamı dışında bir önceliği yok. Ülke futbolunu yönetenlerinde mi devlet öncelikleri, bayrak hassasiyetleri yok. TFF Başkanvekili Ali Düşmez’in sosyal medya paylaşımında yer verdiği, “Formanın güzelliğini görüyor musunuz?” sözlerinden sonra bu hassasiyetin olmadığını söyleme hakkımız olduğunu düşünüyorum. O forma bir devlet üniforması, o forma Türkiye Cumhuriyeti’ni var edenlerin emanetidir! Parayı veren ülkenin en büyük değerinin üzerinde kendine yer bulabiliyor mu? İngiltere formasına bakın, Nike logosu nerede? Aynı tasarım eski formamıza bakın dönemin forma sponsoru Adidas nasıl bir logo seçip, kendisine nerede yer vermiş?

Şehitlerim haklarını helal etmez

“Aman ne olacak ki, abartmayın” sözleri ise yozlaşmanın en acı habercisi! Yıllarca FETÖ için de “Ne olacak ki” dendi, sonunda hain sürüsü gazi meclisi bombalayacak kadar kansızlaştı. Söz konusu devletin değerleriyse en ufak detaya bile tepki gösteririm. Göstermezsem “Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl! Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl” diyen Mehmet Akif’in yüzüne ahirette nasıl bakıp, helallik isterim!

Yazarlar

Bayrak namustur
Alper Mert