Babası sırtında taşıyordu… Hayaline böyle kavuştu

Babası sırtında taşıyordu… Hayaline böyle kavuştu

Bedensel ve zihinsel engelli 16 yaşındaki Bulut Zariç’in yürüteç hayali, İzmir’de yaşayan bir hayırsever tarafından gerçekleştirdi. Yürütece kavuşan Bulut, mahallede babası Hamza Zariç’in yardımıyla gezerek, büyük mutluluk yaşadı.

Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde 3 yıl önce eşinden boşanan baba Hamza Zariç’in sürekli sırtında taşıdığı Bulutun yüzü gelen yürüteçle güldü.

FOTO: DHA

Hamza Zariç, 3 yıl önce eşinden ayrılınca yürüyemeyen ve konuşamayan bedensel ve zihinsel engelli oğlu Bulut’un bakımını tek başına üstlenmek zorunda kaldı.

Çalıştığı emlakçı dükkanından aldığı ücretle geçimini sağlayan Zariç, oğlunun yürüyebilmesi için ameliyat olması gerektiğini belirterek, bu konuda hayırsever ve yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

FOTO: DHA

‘SÜREKLİ SIRTIMDA TAŞIYORDUM’

Baba Zariç, daha önce sürekli sırtında taşıdığı engelli oğlu Bulut’un artık yürütece kavuştuğunu belirterek, “Allah hayırseverlerden razı olsun. İzmir’de yaşayan ve rahmetli olan Vanlı bir iş adamının çocukları, babalarının hayrına yürüteç yolladılar. Allah eksikliklerini vermesin inşallah. Ben rahata kavuştum.

FOTO: DHA

Çünkü daha önce Bulut’u hep sırtımda taşıyordum. Ama şimdi maşallah artık yürüteçle kendisi de yürüyor. Ben de onunla birlikte oluyorum. Çok iyi oldu. Yürüteci gönderen rahmetli iş adamının çocuklarına çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun.

Tedavisi için Van Valiliği’nden süre verdiler. Kasım’ın 22’sinde İstanbul’da tedavisi için tüm tetkikler yapılacak. Devamı için Sayın Valimizin eşi Meral Bilmez Hanımefendi yardımcı oldular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)

Gündem

Babası sırtında taşıyordu… Hayaline böyle kavuştu
Gündem