Ali İskefli
23 Eylül 2020

Ayak oyununa el karıştı


Covid-19 testi negatif çıkan Sergen Hoca’ya ‘Geçmiş olsun’ diyelim öncelikle. Sorumlulukları fazla ve göz önünde olanlar insanlar, pandemi süresince kendilerine daha fazla dikkat etmek zorunda. İlk haftaya flaş Trabzonspor galibiyeti ile başlayan Beşiktaş, bu hafta Antalya karşısında maç ilerledikçe konsantrasyonunu kaybetti. Trabzon karşısında oyuncuların kendilerini maça vermeleri kolaydı. Fakat iç sahada seyircinin ve kenarda hocanın olmadığı bir mücadelede öne geçtikten sonra maçta kalmakta zorlanan Beşiktaş, beraberlikle yetindi.

Haftanın maçına aday, Fatih Terim Stadı’ndaki Başakşehir-Galatasaray karşılaşmasıydı. Başakşehir
ilk hafta olduğu gibi bu hafta da şampiyonluk rehavetinden kurtulamamıştı. Lige az transferle geçen yılki hazır takımını bozmadan başlayan Galatasaray, kötü bitirdiği geçen sezonun ardından,ü kolay penaltıyla başladığı maçı rahat kazandı. Hakem Atilla Karaoğlan ve VAR Ali Palabıyık dinlenecek mi? Bekleyelim görelim.

TFF ve MHK işbirliği ‘Sezon başında kolay penaltı çalınmasın’ dedi. İlk haftada 6 penaltı çıktı ve
görevli tüm hakemler kızağa çekildi.

Bu hafta da kart enflasyonu var. 40 sarı, 4 kırmızı, 2 penaltı.

Haydi Serdar Tatlı ne olacak şimdi? Hâlâ basitleşen elle oynama kuralını hakemlerimiz anlayamadığı gibi renklere göre konuşmayı adet edinmiş yorumcularımız da anlamadı. Halı sahada gençlerimiz tartışmaz. Ceza sahasında ele değen her topa ‘Penaltı’ derler.

Sonunda iş oraya gidiyor. Yoksa futbolcular ellerini formaları içine sokup deli gömleği giymiş gibi
oynamak zorunda kalacaklar.

Yazarlar

Ayak oyununa el karıştı
Ali İskefli