Ateşten gömleği giymeye hazırım

Ateşten gömleği giymeye hazırım

Galatasaray’da ‘çatı aday’ olması beklenen Cengiz Özyalçın, net mesaj verdi. Divan heyeti, eski başkanlar ve camianın önde gelen isimlerinin onayını aldıktan sonra aday olabileceğini belirten Özyalçın, “İbra edilmemiş bir yönetim kurulu seçim kararı almaz” dedi.

Galatasaray yönetiminin aldığı genel kurul kararının ardından seçim kulisleri fazlasıyla hareketlendi. Çatı aday olması beklenen Cengiz Özyalçın, önemli açıklamalarda bulundu. Divan başkanlığının yanı sıra eski başkanlar ve camianın önde gelen isimleriyle görüştükten sonra adaylığını açıklamayı planlayan Özyalçın, “Onay almadan bana yakışmaz. Mayıs ayına kadar planlarımı yaptım, elimden geleni esirgemeyeceğim” dedi.

ÖZVERİ GEREKİYOR

Özyalçın, “Galatasaray’da bir etik erozyonu yaşanıyor. ‘Ben adayım’ demekle bu iş olmaz. Galatasaray için özveri gerekiyordu. Borç çok önemli. Yani işimin ne kadar zor olduğunun bilincindeyim. Onay alırsam ateşten gömleği giyerim. Galatasaray’da ötekileşmeye karşıyım. İbra edilmemiş bir yönetim kurulu seçim kararı almaz. O nedenle genel kurulun bir karar vermesi lazım. Galatasaraylının fikri hürdür vicdanı hürdür” diye konuştu.

Abdullah EĞİLMEZ

Spor

Ateşten gömleği giymeye hazırım
Spor