AstraZeneca aşısı olan 2 kişi hayatını kaybetti

AstraZeneca aşısı olan 2 kişi hayatını kaybetti

Güney Korede kronik hastalıkları da bulunan iki kişinin Oxford/AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs (Covid-19) aşısını vurulduktan sonra hayatını kaybetti.

Güney Korenin Gyeonggi bölgesinde iki kişinin Oxford/AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını vurulduktan sonra hayatını kaybettiği açıklandı. Güney Kore medyası, hayatını kaybedenlerden birinin 50li yaşlarda olduğunu bildirdi. Söz konusu kişinin aşıyı olduktan saatler sonra kalp krizi geçirdiği ve nefes alıp vermede güçlük yaşadığı gerekçesiyle kaldırıldığı yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdiği ifade edildi. Hayatını kaybeden iki kişide kronik hastalıklar tespit edildiği kaydedildi.

JAPONYA’DA DA BİR KİŞİ ÖLDÜ

Japonyada 60lı yaşlarda olduğu açıklanan bir kadının, Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını olduktan sonra hayatını kaybettiğı duyurulmuştu. 26 Şubatta aşının ilk dozunu aldığı belirtilen ismi açıklamanyanan kişinin, 1 Martta hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

ABD’DE DOKTOR HAYATINI KAYBETTİ

ABDli ilaç şirketi Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen aşının sağlık görevlilerine yapıldığı ülkede, aşı olan Gregory Michael adlı doktor aşıdan 2 hafta sonra hayatını kaybetmişti. Floridada bir hastanede çalışan Gregory Michael, 18 aralıkta aşının ilk dozunu aldıktan 3 gün sonra ellerinde ve ayaklarında küçük lekeler ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan eşi Heidi Neckelmann, Gregory Michaelin hastaneye gittiğini ve kan değerlerinin normal seviyenin çok altında tespit edildiğini söylemişti.

PORTEKİZ’DE DE HEMŞİRE CAN VERMİŞTİ 

Portekizde 30 Aralık 2020de Pfizer’ın COVID-19 aşısı yapılan Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümünde (OPI) çalışan 41 yaşındaki hemşire Sonia Acevedo 2 gün sonra hayatını kaybetmişti. Öte yandan, Norveç İlaç Ajansının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre ülkede koronavirüse (Kovid-19) karşı Pfizer aşısını yaptıran 23 kişi hayatını kaybettiği ifade edilmiş,13 vakada incelenen ölümlerde, aşının yaşlı insanlarda var olan hastalıkların daha ciddi seyrine yol açan yan etkilere neden olmuş olabileceği belirtilmişti. (DHA)

Dünya

AstraZeneca aşısı olan 2 kişi hayatını kaybetti
Dünya