Mustafa Kanarya
8 Temmuz 2020

Acemiler mangası


Kâbus gibi bir başlangıçtı Fenerbahçe adına. Kimse ne yaptığını bilmez halde sahada dolaşıyordu adeta. Hele Jailson. Gençlerbirliği gol atsın diye yapabileceği tüm hataları yaptı. Biz, ‘Ne zaman penaltı yaptıracak’ diye düşünürken teknik ekip Jailson’u orta sahaya kaydırıp Ozan’ı stopere aldı. Devrenin 0-0 sona ermesi Fenerbahçe adına büyük şanstı. Fenerbahçe’de 40 yaşına gelen Emre Belözoğlu kurtarıcı oluyorsa, ortada büyük sorunlar var demektir. Kaptan, dün yine geminin batmasını önledi.

Fenerbahçe kadrosu, nasıl kadro mühendisliği yapılmayacağı konusunda derslik örnekler veriyor. Koca Fenerbahçe’nin kadrosunda 2 stoper var. Yedek sol bek yok. Serdar’ın oynamadığı her maçta büyük sıkıntı yaşanıyor. Falette’in bir günü diğerini tutmuyor. Altay’ın önündeki ikili o kadar sık değişiyor ki genç kalecinin defansa güveni kalmamış.

Gustavo dün belki de en etkisiz futbolunu sergiledi. Geçen haftanın yıldızı Ferdi, fazla boş alan bulamadı. Ancak topu ayağına aldığında sürekli boş adamı araması hoşuma gitti. Rodrigues bu sezon ikinci kez boş kaleye gol atmayı başaramadı.

Fenerbahçe ligi nerede bitirir bilmem ancak gelecek sezon bu takımın başarısız olma lüksü yok.

 

Yazarlar

Acemiler mangası
Mustafa Kanarya