Abonelik fesih işlemleri E Devlet ile yapılabilecek! İşte E-Devlet giriş işlemleri…

Abonelik fesih işlemleri E Devlet ile yapılabilecek! İşte E-Devlet giriş işlemleri…

E-Devlet sistemine bugünden itibaren bir yeni önemli hizmet daha eklendi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme ile birlikte abone sayısı 200.000 üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin feshi iptali artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm ofisi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda:”Vatandaşlarımıza müjde! Abonelik fesih işlemleri e-Devlet Kapısı’nda açıldı. Artık mobil ve internet abonelik iptallerinizi bayiye gitmeden dijital ortamda gerçekleştirebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı.

12 FARKLI OPERATORÜN FESiH VE BAŞVURU İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEK!

Vatandaşlar abonelik feshi ve başvuru işlemleri için “Mobil imza”, “Elektronik İmza”, “TC kimlik kartı” veya “internet bankacılığı” seçeneklerinden biri ile e-Devlet Kapısı’na giriş yaparak “https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu” bağlantısı üzerinden söz konusu hizmete erişim sağlayabilecek.

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR, SİSTEME GİRİŞ İŞLEMLERİ NELER?

e-Devlet şifresi kişiye özeldir. Bu yüzden e devlet şifresini, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı) ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir. e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir.

Bununla birlikte, mobil imza, elektronik imza veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir. Pilot il olan Bolu’da kullanılan elektronik kimlik kartı ile de bu adrese giriş yapılabilir ve şifre oluşturulabilir.

E-DEVLET GİRİŞ SAYFASI

E-DEVLET ŞİFREMİ UNUTURSAM NE YAPMALIYIM?

Profilinizdeki iletişim bilgilerinden cep telefonu ya da e-mail adresinizi doğruladıysanız, e-Devlet şifrenizi unutur, kaybeder ya da çaldırırsanız şifre yenileme işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Bu işlemleri yapmadıysanız tekrar PTT Şube ya da merkezlerine bizzat giderek yeni bir e-devlet şifresi almanız gerekiyor. Şifre yenileme hizmetinin detayları için 160 numaralı e-Devlet Kapısı İletişim Merkezinden destek alabilirsiniz.

Gündem

Abonelik fesih işlemleri E Devlet ile yapılabilecek! İşte E-Devlet giriş işlemleri…
Gündem