Adnan Aybaba
15 Haziran 2022

Abartacak bir şey yok


Biz buralarda olmamalıydık ancak gerçeği kabul etmek lazım. Uluslar C Ligi’nde mücadele etmeyi içime sindiremiyorum. Alınan skorları, galibiyetleri abartmaya gerek yok. Rakipler çok zayıf ve biz de öyle olağanüstü futbol oynamıyoruz. Bu sonuçlar kimseyi yanıltmasın.

Türkiye’de sol bekte oynayan futbolculara karşı büyük bir haksızlık oldu. Milli Takım’ın sol kanadında forma giyen Ferdi ve Kerem sağ ayaklı. Haydi Rıdvan sakatlandı, tamam da ülkede başka solak oyuncu yok mu? İki oyuncu da orta yapmak için içeri koşu atıp, topu çekmek atmak zorunda.

Cengiz de Kerem de Ferdi de öyle. Kerem ile Cengiz’in kanatları değişse kanatları çok daha aktif kullanabiliriz. Serdar Dursun gibi hava toplarında çok etkili bir oyuncu varken etkili orta yapamıyoruz.

Hücuma hızlı çıkamıyoruz, kapalı takımları çözmekte çok zorlanıyoruz. Sadece duran toplardan gol bulmaya çalışıyoruz. Nitekim, Litvanya’nın kilidini açan isim de duran toptan kafayı vuran Kaan oldu. Milli Takım’ın bu yapılanmayla, bu kadro seçimiyle işi çok zor.

Yazarlar

Abartacak bir şey yok
Adnan Aybaba