Seyran Ataklı
8 Mart 2020

9 Mart Başak dolunayı: Yalan söyleyenin vay haline


Yarın (9 Mart) saat 23.47’de Başak burcunun 19 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Dolunay haritasında Ay Başak burcunda yer alırken, Güneş ve Neptün Balık burcunda kavuşum gerçekleştirecek. 15 gün boyunca günlük hayatımız, alışkanlıklarımız, rutinlerimiz, işimiz, çalışma arkadaşlarımız, mesleğimiz, fiziksel ve ruhsal sağlığımız, evcil hayvanlarımız önem kazanacak.

Dolunaylar bizim yeniayda tohumlarını attığımız konuların su yüzüne çıkmasını sağlar ve neden- sonuç ilişkisini anlamamıza yardımcı olur. Ancak Neptün’ün sisli ve puslu görünümü bu dolunayda netleşmesini beklediğimiz konu ve durumları erteletecek ve bulanıklaştıracaktır.

Başak- Balık köprüsünde gerçekleşen dolunaylar, sağlığımıza her şeyden daha fazla önem vermemiz gereken bir sürece işaret eder. Beden ve zihin dengesi, fiziksel rahatsızlıklar kadar psikolojik rahatsızlıkların çıkışına da işaret edebilir. Bulaşıcı hastalıklar, bağışıklık sistemi, dünyanın her yerine korku salan corona virüsüyle ilgili alacağımız haberler daha fazla endişeye yol açabilir.

İş ve mesleki konularda kayıplar ve anlaşmazlıklar, “Artık kesin” dediğiniz olaylarda belirsizlikler, iş hayatınızda ve çalışma arkadaşlarınızla çıkabilecek sorunlar, ilişkilerde aldatmalar ve aldatılmalar tüm berraklığıyla ortaya çıkabilir. Bugüne kadar özenle yürüttüğünüz gizli konular varsa açığa çıkabilir. Vay yalan söyleyenlerin haline! Eh; “Evren durmuyor, dönüyor” derken aslında size zarar veren kişi ve konular teker teker ayıklanacaktır. Ortaklıklar, eşinizle ya da başkalarıyla paylaştığınız maddi konularda beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Borç alıp vermemekte, kredi ya da riskli yatırımlardan uzak durmakta yarar var.

Her şey bir hikayedir. Ve nereye kadar gerçek olduğunu bilmemize imkân yoktur. / Zülfü Livaneli

– Para piyasalarında ani yükselişler, ülkelerarası ilişkilerde finansal konular önem kazanacaktır. Uçak seferlerinde aksamalar, depremler (özellikle İç Anadolu ve Doğu Anadolu hayli aktif) maden kazaları, sınırlarda hareketlilik, bankalarda çıkabilecek krizler, tarım alanları, şirket iflasları, askeri harekatlar, suikastler, gıda zehirlenmeleri, dünyaca önemli bir siyasi otorite figürünün sağlık haberi ya da kaybı, sağlık sektöründe ortaya çıkabilecek sorunlar ve pek tabii göçmenler konusu Dünya ve Türkiye’nin gündeminde olmaya devam edecek.

Neptün aşırı su baskınları, seller getirir. Evinizde ya da bulunduğunuz yerde su basmaları, su tesisatında çıkabilecek sorunlar ve doğalgaz arızaları meydana gelebilir.

Besin zehirlenmeleri, (ekseriyetle deniz ürünleri) alkol ve ilaç zehirlenmelerine karşı dikkat etmek, tarihi geçmiş her bir gıda ve sağlık malzemesini elden çıkarmak konusunda titiz davranın. Sağlıkta başta psikolojik rahatsızlıklar, sindirim sistemi ve alerjiler konularında çıkabilecek sorunlara karşı dikkat.

– Güneş, yükselen, ay ve kişisel gezegenleri 19 derece Başak, Yay, İkizler ve Balık burçlarında olanlar dolunaydan en fazla etkilenen burçlar olacaklardır.

Bu dönem sonuç odaklı, bilinçli hareket ederek, bir şeyleri düzene sokmaya çalışmadan, oluruna bırakmakta yarar var.  Merkür retrosu ve Neptün etkili bir dolunayda sakin ve akışta kalmak en yerinde hareket olacaktır. Mutlu pazarlar.

VENÜS BOĞA BURCUNDA: GEL KEYFiM GEL!

Sevgi, aşk, küçük para gezegeni Venüs, 5 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Boğa burcu seyahatine başladı ve dokunduğu her şeyi güzelleştirmek üzere harekete geçiyor.

Venüs Boğa burcunda çok güçlü olduğu yerde ve yönetici pozisyonundadır. Bu dönemde tüm göz alıcı ve uyumlu yönlerini ortaya çıkartır. Boğa burcu güven ve sadakat duygumuzdur. Sabittir. Değişimden fazla hoşlanmaz. Güvenlik isteğimizdir. İstikrar ve huzurumuzdur. Konfor alanımızdır.

Hayatın tadını çıkarmayı arzulayacağımız, sosyalleşeceğimiz bir döneme başlıyoruz. Risk almaktan kaçınıp, ilişkilerde, parada, sosyal hayatta kalıcı ve sağlam olan şeylere yönelmek isteyeceğiz. Maddi ve manevi güvenliğimiz bizim için önemli olacaktır. Finansal konularda istikrarlı hareket edebilir, plan ve projelerde yeni ve şanslı bir sürece girebiliriz. Kazançlarla ilgili yüzümüzü güldürecek haberler önümüze düşebilir. İş ve kariyer hayatımızda, üstlerimizden ve otorite figürlerinden destek ve takdir görebiliriz.

İkili ilişkilerimizde ve aşk hayatımızda huzura fazlasıyla önem vereceğiz. Eşimizi ya da partnerimizi daha fazla sahipleneceğiz. Tutkulu ve yüksek enerjili olacağız. Süregelen ilişkilerde ciddiyet beklentileri olan kişilerin partnerleriyle kalıcı adımlar atmak için tam zamanı. Tabii 12 Mart Merkür retrosu bitiminin ardından! Eğer yalnızsanız sürpriz tanışmalar ve aşklara yelken açabilirsiniz.

Boğa burcu 5 duyumuza birden hitap eder. Koklama, tat alma, yemek, içmek, tembellik yapmaya meyillidir. Dokunmak, fiziksel temas bu dönem daha fazla önem taşır. Kadınlar için güzelleşmek, estetik, kişisel bakımlar, moda, dekorasyon, tasarım alışverişi için çok elverişli bir zamandır. Sizi mutlu eden konularda para harcamaya eğilim artar. Sanatsal konular, etkinlikler, yaratıcı işlerle uğraşanlar için de çok verimli bir dönem olabilir.

Küçük seyahatler, sürpriz gelebilecek paralar, keyifli dost sohbetleri, güzel bir müzik… Gökyüzünün bu ender ve şanslı görünümü mutlaka herkesi bir yerinden yakalayacaktır.

Yaşamın tadını doyasıya çıkarabilmeniz dileğiyle,

Sevgiyle…

9 MART DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: İş ortamınız, iş ilişkileriniz ve temponuza düzen getirmek isteyebilirsiniz. İş kayıpları, çalışma arkadaşlarınızla birtakım kopuşlar olabilir. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Çalışmıyorsanız rutinler sizi önümüzdeki 15 gün boyunca yorabilir. Sakinleşin. Psikolojinize ve uykunuza dikkat edin.

BOĞA: Yeni bir aşk kapınızı çalabilir, ya da süregelen ilişkinizde ciddi kararlar alabilirsiniz. Olumsuz yönde ani bir ayrılık adımı atmayın, pişmanlık yaratabilir. Bekleyin. Çocuk sahibi olmak isteyenler için ya da çocuklarınız varsa hayatlarındaki konularda bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yatırımlarla ve maddi konularla ilgili temkinli olun.

İKİZLER: Yaşam alanınızı ilgilendiren konular, taşınma, mülk alım satımı, kiralama, tadilat gibi durumlar ortaya çıkabilir. Hızlı kararlar vermeyin. Anlaşma sözleşmeler için biraz bekleyin. Aile bireyleriyle ilişkilere, yanlış anlaşılmalara karşı dikkat edin. Sağlığınıza, bağışıklık sisteminize, beslenmenize özen gösterin. 

YENGEÇ: İletişim konuları, akrabalar, arkadaşlıklar, kardeşleriniz gündeme gelebilir. Dedikodulardan uzak durun. İlişkilerinizde fevri davranmayın. Ticari konularda önemli adımlar atmayın, hızlı kararlar vermeyin. Yeni teklifler, istediğiniz seyahatler gündeme gelebilir ancak karmaşalar yaşayabilirsiniz.

ASLAN: Finansal konular mercek altında. Beklediğiniz bir para varsa bunu almakla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Aldanmalara karşı dikkatli olun. Borç alıp vermeyin. Kredi çekmeyin. Miras, nafaka konularında bazı yanılgılar ve gecikmeler oluşabilir. Ev, taşınma, mülk alıp satma ve kariyerle ilgili hızlı kararlar almayın.

BAŞAK: Dolunay burcunuzda. İlişkilerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu bir evliliği bitirmek, ya da yeni bir ilişkiye başlamak şeklinde karşınıza çıkabilir. Ortaklık konularında finansal paylaşımlara dikkat edin. Arkanızdan iş çevrilmesi ihtimaline karşı herkese güvenmeyin. Yeni imza atmayın. Sağlıkla ilgili salgın hastalıklara dikkat.

TERAZİ: Sağlığınıza, bağışıklık ve sindirim sisteminize dikkat edin. Yaşamınıza dair bazı saklanılan şeyler açığa çıkabilir. Dedikodular gündeme gelebilir, can sıkabilir sakin olun. Her duyduğunuza inanmayın. Para konularında borçlanmayın, iş ve yatırımlarınız konusunda dikkatli olun. Vücudunuzu ve zihninizi dinlendirin.

AKREP: Hayata dair beklentilerinizde, plan ve projelerinize hedefler koyabilirsiniz. Duygusal hayatınızda bazı karışıklıklar karşınıza gelebilir. Güvenilmeyen her türlü ilişkiye karşı tedbirli olun, sakin hareket edin. Kariyerde bazı konular netleşme gösterse de hızlı kararlar vermeyin. Sosyal çevre ilişkilerinizde sorunlar çıkabilir.

YAY: İş ve statünüz adına yeni haberler, iş değişikliği gündeme gelebilir. Mesleğinizde yeni gelen tekliflere karşı Neptün’ün baskısıyla karar alırken acele etmeyin. Belirsizlikler varsa beklemede kalın. Yine evlilik, ayrılık, çocuk sahibi olma gibi konularda ay sonunu beklemekte yarar var. Ebeveyn konuları ve sağlığa dikkat.

OĞLAK: Ticari faaliyetler, şehir dışı ve yurtdışı konuları, akademik ve hukuksal konularda bazı belirsizlikler ve aksilikler yaşayabilirsiniz. Seyahate çıkacaksanız bazı streslere karşı sakin kalın. Beklemediğiniz masraflarla karşılaşabilirsiniz. Planlarınızda değişimler gerçekleşebilir.

KOVA: Finans durumunuz, alacak verecek, ödemeler, eşinizin kazançları, ortaklıklar konularında bazı sıkıntılar yaşanabilir. Banka hesaplarınıza, transferlerinize dikkat edin. Unutulmuş borçlar karşınıza çıkabilir. Nafaka, tazminat konularında aldanmalar yaşanabilir. Yeni bir anlaşma ve sözleşme için bekleyin. İmza atmayın.

BALIK: Yaratıcılığınız güçleniyor. Manevi ve spritüel konularda eğitimler alabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Aşk ve ilişkilerde önemli kararlar almayın, evlilik, ortaklık gibi konularda imza atmayın. Daha önce fark etmediğiniz detaylarla yüzleşebilir, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Sakin hareket edin, yeni adımlar için 24 Mart sonrasını bekleyin.

Yazarlar

9 Mart Başak dolunayı: Yalan söyleyenin vay haline
Seyran Ataklı