“9 aydır ailemi göremiyorum, lütfen evde kalın”

“9 aydır ailemi göremiyorum, lütfen evde kalın”

Korona virüs salgınıyla mücadelede önemli rol üstlenen filyasyon ekipleri,  vaka sayılarının arttığı bugünlerde de yoğun şekilde çalışmaya devam ediyor. Yaklaşık 9 aydır ailesini göremediğini ifade eden filyasyon ekipleri şefi Mehmet Cüceler, vatandaşlara evlerinde kalmaları uyarısında bulundu.

Türkiye’yi etkisi altına alan milyonlarca insanın hayatını kaybettiği Covid-19 pandemisinde hem vaka takibi hem de hastaların evde takibi için kurulan filyasyon ekipleri, vaka sayılarının artmasıyla birlikte yoğun şekilde çalışmaya devam ediyor.

“9 aydır ailemi göremedim”
Pandeminin ilk günlerinden bugüne kadar sevdiklerinden uzak kaldıklarını anlatan Düzce Filyasyon ekipleri şefi Mehmet Cüceler, “Son dönemde çok yoğun çalışıyoruz. Çünkü vakalar arttı. Sabah 8’de girip gece 2-3’te çıktığımız oluyor. Bu sebeple telefon edecek zamanımızda olmuyor. Gerçekten zor. Kurallara uymayanları görünce de verdiğimiz emeklerin karşılığını alamadığımızı düşünerek üzülüyoruz” dedi.

Cüceler şöyle devam etti: “Ben Malatyalıyım ama bu sene ailemin yanına gitmedim. Düğünlere, cenazelere kurallara uymak için gidemedim. Çocuğumuza ailem bakıyordu. Onları da riske atmamak için Malatya’ya gönderdim. Şu an çocuğumuza eşimle birlikte dönüşümlü olarak bakıyoruz. Bu şekilde yaşamaya çalışıyoruz. Mart Ayında Düzce’ye geldim. Yaklaşık 9 aydır ailemi göremedim. Arkadaş ve akrabalarımızla da telefonla görüşebiliyoruz. ”

KURALLARA UYMAK ZOR DEĞİL

“Krallara uyulsa durum bu kadar acı olmayacak. Bizler elimizden geleni yapıyoruz, herkes yapsa hiçbir sorun yaşanmayacak. Kurallar çok zor değil. Maske takılacak, sosyal mesafeye dikkat edilecek. Bir de maskeler günlüktür. Maskelerin günlük olarak ve de nemlendiğinde değiştirilmesi lazım. Ayrıca bu dönemde misafirliklere gitmeyebilirler. Çünkü akraba ziyaretlerinden çok daha fazla vakalar çıkmaya başladı.”

Gündem

“9 aydır ailemi göremiyorum, lütfen evde kalın”
Gündem