Alper Mert
5 Aralık 2019

2B 1N


TFF Başkanı Nihat Özdemir batan kulüplere kamu bankaları tarafından verilecek paraların ardından işin sıkı şekilde takipçisi olacaklarını belirterek, “Gerekirse küme düşürürüz kimsenin gözünün yaşına bakmayız” dedi. Devletinin, milletinin 1 delikli kuruşunu dert edinen sade bir vatandaş olarak bu açıklamadan dolayı çok mutlu oldum.

Vatandaş olarak mutlu olurken işin içinde yaşayan bir gazeteci olarak ise bu açıklamanın altının boş olduğunu gördüğüm için umut dolu anlarım sadece 5 dakika sürdü. Sayın TFF Başkanı’na birkaç soru yöneltmek istiyorum:

1- Kulüplerin kasalarını sadece yönetenler mi boşalttı? Yoksa futbolun içine çöreklenmiş arkası güçlü dizayncı menajerler ve onların değer verdikleri büyükleri var mı?

2- Bu dizayn etme vasfını üstlenen isimlerin olduğu doğruysa siyasetin gücü bu isimlerin arkasında mı?

3- Futbolumuzu dizayn ettikleri iddia edilen isimlerin TFF yönetiminin üzerinde etkisi var mı?

4- Kulüp başkanları dizayncıların baskısını üzerinde hissediyor mu?

5- İş arayan teknik direktörler, kulüp arayan futbolcular dizayncıların kapısında bekliyor mu?

Son sorum: “Beylerbeyi mi, Balmumcu mu güçlü? Yoksa siz mi güçlüsünüz sayın başkan?”

2 B’nin birinden gelecek talebi uygulamama şansınız var mı? Peki Sayın Başkan Nihat Özdemir, siz ülke futbolunda tek güç olamazsanız, kulüpleri nasıl disiplin altına alacaksınız?

Bunları soruyorum çünkü benim için tek gerçek milletimin emaneti devletimin kurumlarına sahip çıkıp, adı, konumu ne olursa kimseye oyuncak etmemektir.

Yazarlar

2B 1N
Alper Mert